Güvenlik Kamera Sistemleri.

CCTV açılımı, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen “Close Circuit TeleVision” kavramından türetilmiştir. Televizyon sisteminden farklı olarak CCTV, bir merkezden geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine belli bir alandaki görüntüyü izleme sistemi olarak tanımlanabilir.

Kısaca CCTV olarak bilinen kapalı devre kamera sistemleri ev, iş yeri ve depo gibi alanların güvenliğini sağlamak için kullanılan en etkili güvenlik sistemlerinden biridir. Stratejik olarak yerleştirilen kameralar bölgenin gerçek zamanlı görüntüsünü ekranlara, kayıt cihazına ya da buluta aktararak sürekli olarak kayıt alır. Kapalı devre kamera sistemi; kameralardan, kablolardan, video depolama alanından, monitörlerden, erişim kontrol ve genel sistem yönetiminden oluşur. Kapalı devre kamera sistemi sayesinde bir iş yerinin ya da evin güvenliğini denetlemek ve olası ihlaller durumunda caydırıcılık sağlamak mümkündür. Gelişmiş özelliklere sahip olan kamera sistemleri sadece bölgenin kaydını almakla kalmaz; kameralar ya da varsa hareket sensörleri bir hareket algıladığında önceden belirlenmiş olan kişilere uyarı da verebilir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber çok farklı özelliklerde kapalı devre kamera sistemi kurmak mümkün olmaktadır. Bu sayede kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına da cevap verilebilmektedir. Tek bir kameranın yer aldığı sistemlerden çok sayıda kamera, hareket sensörü, gece görüş kamerası ve bulut sistemlerinin bir arada kullanıldığı seçeneklere kadar farklı özelliklerde kapalı devre kamera sistemi oluşturmak mümkün olmaktadır. Genel olarak kapalı devre kamera sistemlerinde kameralardan elde edilen görüntüler bir DVR, NVR ya da bulut sistemine kaydedilir. Ayrıca görüntüler sistemde yer alan monitörlerden anlık olarak takip edilebilir. IP kameralar aynı zamanda telefon, tablet ya da bilgisayar ile uzaktan da kontrol edilebilme ya da izleyebilme özelliği sunar.

RDK Teknoloji olarak hizmet, kalite ve satış sonrası destek sunmaya hazırız.